Jestliže jste se rozhodly cvičit gymnastiku, chce to co nejdříve pořídit žíněnku. Výběr je celkem pestrý, záleží na tom, čemu dáváte přednost a kolik jste ochotné (nebo vaši rodiče) do jejího nákupu investovat. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o sportovní náčiní a sport je záslužnou činností, nejde o vyhozené peníze.
Jakou si zvolit velikost žíněnky
Při volbě žíněnky musíme přihlédnout k tomu, kolik prostoru máte k dispozici. Jestliže budete cvičit venku na zahradě, asi vás nic limitovat nebude. Takže si můžete pořídit klidně i dvoumetrovou žíněnku. V domácím prostředí někde uprostřed dívčího pokoje cvičit pravděpodobně nebudete. Nebylo by to vhodné. Málo místa, a navíc všude okolo vás rohy od nábytku nejsou právě tím nejlepším místem pro přemety, rondáty a hvězdy. Ideální je začít na žíněnce nebo podložce o délce alespoň 200 centimetrů.
Gymnastické podložky
Pokud se vám nechce investovat několik set do žíněnky, když ani nevíte, jestli vás gymnastika bude vůbec bavit, tak začněte cvičit na podložce o velikosti 173×60 cm. Je tak akorát veliká, jen ta její tloušťka je dost nízká – jen 4 milimetry. Na druhou stranu její zajímavá cena ve výši 149 korun je dost lákavá.
Za vyšší cenu 990 korun je možné zakoupit profi gymnastickou podložku ze 100% TPE. Má měkký protiskluzný povrch, rozměry 173×60 cm a tloušťku 1,5 cm. Paměťová pěna tlumí nárazy i hluk. Jedná se o kvalitní výrobek.
Skládací žíněnka
Zajímavá je ovšem také skládací žíněnka Lagrada o rozměrech 200×60×4 cm. Když na ní nebudete právě cvičit, pohodlně ji složíte do menšího tvaru. Využívat ji ovšem lze nejen na cvičení, ale také do stanu jako podložku, nebo ji můžete vzít s sebou na koupaliště. Nenasakuje vodu, je nepromokavá a lehce je možné ji omývat běžně dostupnými čisticími prostředky. Ani její cena není nijak závratná – stojí 690 korun a jako vánoční dárek nebo dárek k narozeninám se určitě hodí.
Existují pochopitelně i jiné varianty skládacích žíněnek. Rozdíly jsou zejména v jejich velikostech i cenách. V nabídce e-shopů je také žíněnka Springos Ultra či Master. Nemá cenu tu všechny typy vyjmenovávat, stačí do vyhledávače dát „skládací žíněnky“ a vyběhne vám jejich nabídka.
Dále existují také nafukovací žíněnky, tzv. airtracky, ale o těch si povíme něco příště.
Zdroj: https://suprafort.cz/b/zinenky-na-cviceni-podlozky/
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Komentáře
Okomentovat